Apdare

Pastāv vairāki koka dēļu grīdu apdares veidi, kas nepieciešami pirms grīdas lietošanas uzsākšanas. Populārākie ir LAKOŠANA vai EĻĻOŠANA. Katrai no apdarēm ir savi plusi un mīnusi.

Piemēram, lakotu grīdu ir daudz Koka dēļu grīdasvieglāk kopt un tā ir izturīga pret nodilumu. Grīdas tiek lakotas pēc to ieklāšanas objektā. Savukārt eļļošanu rūpnieciski slīpētiem dēļiem ir iespējams veikt arī iepriekš – rūpnīcā, kas nozīmē to, ka pēc ieklāšanas objektā papildu apdares darbi vairs nav nepieciešami. Eļļotas grīdas izkatās arī daudz dabiskāk.

Lakotas grīdas parasti izvēlas objektos ar lielāku noslodzi, piemēram, publiskās telpās, kur apgrozās daudz cilvēku. Savukārt eļļotas grīdas parasti tiek izvēlētas privātmājām un telpām, kur nav tik liela noslodze un svarīga dabiska atmosfēra.

CITI APDARES VEIDI:

Virsmas strukturēšana

Dēļu virsmas strukurēšanu veic, lai izceltu koksnes tekstūru. Šajā procesā no dēļa virsmas tiek atdalītas mīkstās un trauslās koksnes šķiedras. Šajās vietās uzkrājas apdares materiāls, kā rezultātā uz dēļa virsmas parādās brīnišķīgs koksnes tekstūras zīmējums. Eļļotai strukturētai virsmai ir augsta nodilumizturība, jo ekspluatācijas virsmu veido vēlīnā – cietā koksnes daļa.

Vecinātu dēļu virsmu ir iespējams pasūtīt arī bez apdares ar mērķi to pēc ieklāšanas lakot.

Koka strukturēšana Koka faktūras izcelšana Vecināts ozols grīdai

Strukturēts (vecināts) Ozols Classic 15x160x600-2800 mm, eļļots balts 1710

 Strukturēts (vecināts) ozols eļļots ar caurspīdīgu eļļu 299-002

Strukturēts (vecināts) ozols eļļots ar baltu eļļu 1710

Virsmas vairākslāņu tonēšana

Pateicoties speciālai apdares tehnoloģijai, koksnes struktūtu ir iespējams iekrāsot ar jebkura veida krāsas toni. Par pamatu kalpo dziļi strukturēta – vecināta grīdas dēļu virsma. Šis apdares veids ir sarežģīts, laikietilpīgs un prasa arī roku darbu.

Virsmas vairākslāņu tonēšana Virsmas vairākslāņu tonēšana - oša dēļi Ozola dēļi
Ozols Rustic 15x110x400-2800 mm – melna faktūra Osis Rustic 15x160x600-2800 mm – sarkana faktūra Ozols Classic 15x110x400-2800 mm – balta faktūra