Ozola un Oša klases (šķirojumi)

Atkarībā no zaru daudzuma, zaru lieluma, kā arī koksnes tonējuma, šķiedrojuma un struktūras, grīdas dēļi tiek iedalīti dažādās šķirās jeb klasēs. Škira nosaka tikai dēļu vizuālo izskatu, neietekmējot to kvalitāti un izturību.

Ozola šķirojuma klases

Ozols PREMIUM

Ozola šķirojuma klase Premium
Ozola grīdas dēļi ar minimālām koksnes tonējuma un tekstūras variācijām, nelieliem, saaugušiem punktveida zariem ar diametru ≤5 mm. Pieļaujamas nelielas apstrādes neprecizitātes, nesaauguši zari ar diametru ≤1 mm.

Šos klases dēļus izmanto augstas klases interjeros, kur cena ir tikai otršķirīgs faktors, pirmajā vietā izvirzot dizainu – dēļus bez zariem.

Ozols SELECT

Ozola šķirojuma klase Select
Ozola grīdas dēļi ar nelielām koksnes tonējuma un tekstūras variācijām un saaugušiem zariem ar diametru ≤20 mm. Pieļaujami nelieli mizas ieaugumi un plaisiņas ar garumu ≤40 mm, nesaauguši zari ar diametru ≤1 mm.

Šobrīd populārākā no visām 4 šķirām, jo zaru daudzums ir pietiekami neuzkrītošs.

Ozols CASSIC

Ozola šķirojuma klase Classic
Ozola grīdas dēļi ar dažādām koksnes tonējuma, tekstūras variācijām un saaugušiem zariem ar diametru ≤ 75 mm. Pieļaujamas plaisas zaros ar platumu ≤ 6 mm, kā arī nelieli mizas ieaugumi. Bez aplievas (gaiša josla gar dēļa malām) fasādes skaldnē.

Ozols RUSTIC

Ozola šķirojuma klase Rustic
Ozola grīdas dēļi ar dažādām koksnes tonējuma, tekstūras variācijām un saaugušiem zariem ar diametru ≤ 75 mm. Pieļaujamas plaisas zaros ar platumu ≤ 6 mm, kā arī nelieli mizas ieaugumi. Ar aplieva fasādes skaldnē līdz 10 % no dēļu virsmas laukuma.

Ozols LIVING

Ozola šķirojuma klase Living
Ozola grīdas dēļi ar izteiktām koksnes tonējuma, tekstūras variācijām un saaugušiem, dzīviem zariem ar diametru ≤ 20 mm. Pieļaujami nelieli mizas ieaugumi un plaisiņas ar garumu ≤40 mm, nesaauguši zari ar diametru ≤1 mm.

Oša šķirojuma klases

Osis PREMIUM

Oša šķirojuma klase Premium
Oša grīdas dēļi bez zariem, ar nelielām dabīgām krāsu variācijām, kodola un aplievas koksne.

Osis SELECT

Oša šķirojuma klase Select
Oša grīdas dēļi ar veseliem zariem zariem diametrā līdz 25 mm, kā arī ar nelielām, dabīgām krāsu variācijām, kodola un aplievas koksne.

Osis RUSTIC

Oša šķirojuma klase Rustic
Oša grīdas dēļi ar veseliem, izkrītošiem zariem diametrā līdz 40 mm, kā arī ar dabīgām krāsu variācijām, kodola un aplievas koksne.